|
|
|
Зернові |
Застосування технології "БТФ-ЙОДІС" на озимих та затятих зернових культурах (пшениця, ячмінь, овес та ін.)- Обробка насіння проводиться комплексом БТФ-Йодис за норми витрати препарату від 2,0 до 3,0 л на одну тону з використанням робочої рідини (суміш "БТФ-Йодис" з водою згідно з прийнятною пропорцією обробки насіння від 10,0 до 30,0 літрів ).
Передпосівна обробка насіння проводиться за тією ж схемою та тими ж протрувальними машинами (ІІС-10, ІІС-20 та ін.), що і при класичному протруюванні. Застосування БТФ-Йодіс при передпосівній обробці виключає або зменшує на 50% потребу застосування препаратів фунгіцидної групи. Економічна ефективність висока. Фінансові витрати становлять: - Передпосівна обробка насіння - 6,8 у.о./га, 27,2 у.о./т, в т.ч. ПДВ, (Можливо зменшити застосування протруйника на 50%);
- перше підживлення у фазі кущення (одночасно з внесенням гербіцидів при рекомендованій мінімальній нормі витрати останніх) – 20 у.о./га;
- друга - у фазі початку виходу в трубку - із внесенням мінеральних добрив;
- третя - у фазі початку колосіння - 13,2 у.о./га. Усього по комплексу - 40 у.о./га.
Наголошуємо, що третє підживлення впливає на підвищення клейковини в зерні. Позакореневе підживлення зернових культур потрібно провести у два етапи: - перше підживлення - у фазі кущіння рослин до появи прапорового листа (проводиться разом із внесенням гербіцидів, норма яких може бути зменшена до мінімально рекомендованої). Норма витрати комплексу БТФ-Йодіс у фазі кущіння зернових становить 2-3 л/га площі посіву при рекомендованому використанні робочої рідини – 200-250 л на 1 га.
- друге підживлення - у період виходу рослин у трубку з внесенням мінеральних добрив (100 кг аміачної селітри або 150-200 кг нітроамофоски, або інших аналогічних добрив). c. третє підживлення - у фазі початку колосіння (для підвищення якості насіння) за норми витрат БТФ-Йодіс-1.5-2 л/га.
|
|